www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Regulament Patrat APS-Greaca

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Greaca Cercani
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Mon Apr 11, 2011 7:47 am    Titlul subiectului: Regulament Patrat APS-Greaca Răspunde cu citat (quote)

Taxe si regulament

Pentru anul 2011, pe balta de pescuit Patrat APS- GREACA taxa de pescuit este de 50 Ron pentru 12 ore. Pentru 24 ore se percepe o taxa de 100 Ron. Membrii APS cu cotizatia platita la zi au o reducere de 20% de la aceste tarife respectiv 40 RON pe 12 ore si 80 RON pe 24 de ore. Cantitatea de peste ce poate fi retinuta in aceasta taxa este de 5 kg de caras si un crap sau un somn; crapul si somnul retinut in juvelnic, nu se mai schimba . Pestele retinut peste aceste limite, se va plati cu 8 RON/Kg caras si 15 RON/kg crap si somn.

Regulamentul privind practicarea pescuitului in bazinul APS- GREACA.

Se pescuieste cu un numar maxim de 2 lansete si 2 undite; sunt permise monturi cu maxim 2 carlige, exclus montura tip bomba.
 Partida de pescuit de 12 ore incepe la orele 06.00 si se termina la orele 18.00.
 Partida de pescuit de 24 ore incepe la orele 06.00 si se termina a doua zi la 06.00 (sau de la 18:00 la 18:00).
 Pescuitul se desfasoara doar pe cele 20 de pontoane prezente pe lac; numarul de pescari pe un ponton poate fi de maxim 2 persoane.
 Este interzis ca doi pescari sa foloseasca acelasi juvelnic.
 Pestii din specia crap mai mici de 1kg se elibereaza imediat si nu se retin.
 Toate exemplarele de pesti (crap, somn) ce depasesc 4 kg sunt retinute in stare buna si chemata administratia baltii. In functie de dimensiunea capturii, pescarul va fi recompensat cu una sau mai multe partide gratuite .
 Masinile pescarilor se vor lasa intr-o zona special amenajata (in nici un caz in drum ).
 Insotitorii pescarilor (doamnele si copii) pot pescui la un singur bat fara taxe suplimentare, in conditiile prezentului regulament; aceasta conditie este valabila doar in cazul in care este singurul pescar de pe ponton.
 Pescuitul nocturn este permis.
 Pescarii si insotitorii lor sunt obligati sa se comporte civilizat, fara muzica si alte manifestari ce pot deranja ceilati pescari. Scaldatul este interzis.
 Standurile se vor lasa curate, gunoiul va fi strans si depozitat in locurile speciale.
 Pescarii care observa si sesizeaza administratorului lacului fapte cu privire la furtul de peste din partea altor pescari cu sau fara stirea paznicilor vor primi O SEDINTA DE PESCUIT GRATUIT, daca sesizarea se confirma. Va asiguram de confidentialitate.
 Incalcarea legislatiei in vigoare si a prezentului regulament se sanctioneaza disciplinar – cu excluderea de la pescuit, material sau penal, dupa caz.
 Administratia amenajarii piscicole este exonerata de orice raspundere privind eventualele incidente, accidente sau alte intamplari care ii afecteaza in vreun fel pe cei intrati in amenajarea piscicola.
FLORIN CRISTEA

Data înscrierii: 19/Apr/2011
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Mon May 02, 2011 7:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa zicem ca mi-am vizat permisul....sa zicem ca e si vreme frumoasa...respectand procedurile...rezervare...regulament balta...etc...etc...ma pot duce sa pescuiesc indiferent ca este sau nu prohibitie..???. Va multumesc pentru raspuns.

Ultima modificare efectuată de către FLORIN CRISTEA la Tue May 03, 2011 6:43 am, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Laurentiu Catana

Data înscrierii: 06/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon May 02, 2011 8:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca sunteti membru APS cu viza pe 2011,puteti pescui oricand la Cercani dupa ce va procurati un bon de la unul din membrii CD.Avantajul procurarii bonului de pescuit de la APS este ca beneficiati de o reducere de 20% la taxa pentru Patrat sau nu sunteti obligat sa cumparati un abonament pentru balta mare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
FLORIN CRISTEA

MesajTrimis: Mon May 02, 2011 10:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va multumesc pentru raspuns.
Imediat ce voi avea permisul voi proceda.
Cu stima,
Florin Cristea
Sus
FLORIN CRISTEA

MesajTrimis: Tue May 03, 2011 6:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Unde gasesc preturile pentru abonament pentru balta mare..nu vreau sa opresc nici un fel de peste ..poate caras ......dar nu tin in mod special ....vreau sa ma relaxez atat. Pentru abonament se face contract si daca da unde ? La asociatie sau merem la balta...????
Am vazut niste poze pe forum " LA PATRAT" este locul unde pescuia lume multa..cu copii...toti unul langa altul....cu lansete....undite...etc..etc...????
Multumesc pentru raspuns.
Sus
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Tue May 03, 2011 7:29 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FLORIN CRISTEA a scris:
Unde gasesc preturile pentru abonament pentru balta mare..nu vreau sa opresc nici un fel de peste ..poate caras ......dar nu tin in mod special ....vreau sa ma relaxez atat. Pentru abonament se face contract si daca da unde ? La asociatie sau merem la balta...????
Am vazut niste poze pe forum " LA PATRAT" este locul unde pescuia lume multa..cu copii...toti unul langa altul....cu lansete....undite...etc..etc...????
Multumesc pentru raspuns.

Pentru balta marese procedeaza la fel ca la patrat, se pot lua tichetele de la orice membru CD al APS si costa 25 lei / 12 ore pentru membrii APS. Trebuie facuta rezervare telefonica la George Mihaila.

Da pozele de care spuneti sunt de la Patrat.
FLORIN CRISTEA

MesajTrimis: Tue May 03, 2011 9:03 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La patrat.....no way...
Va multumesc pentru informatie domnule Tomescu.
Sus
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Tue May 03, 2011 11:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FLORIN CRISTEA a scris:
La patrat.....no way...
Va multumesc pentru informatie domnule Tomescu.

Va rog, George.
Chestia cu domnu' e in alta parte. Razz

Multumesc
FLORIN CRISTEA

MesajTrimis: Tue May 03, 2011 1:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ok....s-a marcat.... Razz
Sus
Augustin

Data înscrierii: 22/Jan/2011

MesajTrimis: Sun Jun 26, 2011 5:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ceva noutati despre nivelul apei pe patrat ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Greaca Cercani Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum