www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

CURS teoretic si practic de pescuit pesti rapitori
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ion constantinescu

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Thu Jan 22, 2009 6:49 pm    Titlul subiectului: CURS teoretic si practic de pescuit pesti rapitori Răspunde cu citat (quote)

Stimati colegi,
dupa cum poate ati observat, intentionam ca in perioada februarie-martie sa tinem un curs de pescuit la spinning.
El se va adresa incepatorilor dar si colegilor nostri avansati in tainele acestui stil de pescuit.
Sunt invitati sa participe numai membrii APS.

In baza bunelor relatii de colaborare pe care APS le are cu reprezentantii clubului de spinning DRILL, acestia au acceptat invitatia noastra de a ne fi profesori.
Pentru cei care nu stiu, primii doi clasati in lotul national de spinning apartin de Clubul Drill.
Petre German si Eugen German(Berti) sunt pescari de rapitor cu o vasta experienta, clasati in mod constant ani la rand in elita de spinning a Romaniei.
In mod sigur, cei care doresc, vor avea ce invata de la ei.
Cursul va avea o tematica fixa, dar vor fi si 1-2 sedinte interactive.

Credem ca este momentul sa incepem sa pregatim aceasta actiune asa cum se cuvine, pentru ca la sfarsitul ei, elevii, profesorii si organizatorii sa fie multumiti.
De aceea, va rog ca in postarile din cadrul acestui subiect sa incercam sa clarificam urmatoarele teme:
1. Care ar fi speciile de rapitori, de cel mai mare interes, pe care ar trebui sa se concentreze cursul.
2.Ce momeli artificiale si tehnici ar trebui sa trateze cu predilectie.
3. LISTA PARTICIPANTILOR.

Punctele de vedere majoritare exprimate, le vom anunta colegilor de la Drill si vom da drumul la curs.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
pike

Data înscrierii: 28/Apr/2008

MesajTrimis: Thu Jan 22, 2009 7:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pacat ca la stiuca e prohibitie!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Thu Jan 22, 2009 7:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pike a scris:

Prohibitia la stiuca este in DD.
Pe mine m-ar interesa sa se "povesteasca" la aceste cursuri despre pescuitul salaului si somnului cu artificiale.

Eu as dori (in situatia in care sunt acceptat) sa ma inscriu la aceste cursuri.
Sus
marius_ariston

Data înscrierii: 01/Mar/2008
Locație: Bistrita

MesajTrimis: Thu Jan 22, 2009 7:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut initiativa tehnicilor de pescuit la rapitor in aceasta perioada de iarna si cred ca vine intr-un moment fast si doresc sa fie de bun augur.
Avand in vedere pescuitul la rapitori in romania cred ca s-ar putea atinge discutii aproape la toate specile de rapitor respectiv
salau,biban,clean,pastrav ,stiuca si somn.
Sus
radub

Data înscrierii: 15/Jun/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Thu Jan 22, 2009 8:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca mai ramane loc pe lista cursantzilor m-ash inscrie si eu.

Nu vreau sa ocup locul altuia care sigur va fi mai activ ca mine dar... nici n-ash vrea sa pierd ocazia sa mai invatz ceva...

Nici nu shtiu ce sa intreb asha ca las la latitudinea altora mai competentzi sa stabileasca "programa".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Fri Jan 23, 2009 7:25 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca intr-o sedinta teoretica pot fi prezentate tehnici despre mai toti rapitorii de la noi si nu numai: stiuca, salau, biban, clean, pastrav, somn, bass.
Restul intalnirilor sa se axeze pe rapitorii din zona de sud a tarii: salau, biban, stiuca, somn.

Ma inscriu si eu.

Tata Jean, care este varsta minima de participare? Very Happy
Pot participa si juniorii?
mikcutu

Data înscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Fri Jan 23, 2009 7:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vreau si eu sa particip la astfel de cursuri.
pantazig04

Data înscrierii: 05/Jan/2008

MesajTrimis: Fri Jan 23, 2009 7:56 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clean ,biban ,salau . Daca e loc vreau si io sa invat .
ion constantinescu

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Fri Jan 23, 2009 10:24 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lista este deschisa pentru toti membrii APS, indiferent de varsta, sex, partid, etc. Very Happy

LISTA CURSANTILOR:
1.Eugen Fetes
2.Radu Bogdan
3.George Tomescu+2juniori
4.mikcutu
5.Gabi Pantazi
Sus
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Fri Jan 23, 2009 10:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vreau si eu sa particip.
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Fri Jan 23, 2009 10:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Simtea Marinel
Simtea Bogdan

Suntem interesati de pescuitul cleanului cu voblere si in general artificiale.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886

Ultima modificare efectuată de către mr marinel la Fri Jan 23, 2009 8:59 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Petrovici Valentin
Vizitator

MesajTrimis: Fri Jan 23, 2009 10:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eugen Fetes a scris:
pike a scris:

Prohibitia la stiuca este in DD.
Pe mine m-ar interesa sa se "povesteasca" la aceste cursuri despre pescuitul salaului si somnului cu artificiale.

Eu as dori (in situatia in care sunt acceptat) sa ma inscriu la aceste cursuri.

Eugen este prohibiție la știucă nu numai în deltă ci peste tot.

Art.5 (1) Se interzice pescuitul anumitor specii de pești, după cum urmează:

știucii, pe o durata de 40 de zile, în perioada 15 februarie - 26 martie, în anii 2008 și 2009; în perioada 14 aprilie – 12 iunie pescuitul știucii se poate efectua numai în scop recreativ sportiv prin utilizarea momelilor artificiale;

Deci nu specifică locația.
Sus
ShokTu

Data înscrierii: 07/Jul/2008

MesajTrimis: Fri Jan 23, 2009 11:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

este inca ianuarie pana pe 15 februarie mai este un pic Smile
As dori sa particip si eu daca mai sunt locuri Smile
0727263072
nrg_shoktu - ymsg
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mikcutu

Data înscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Fri Jan 23, 2009 11:18 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acest curs se va tine pe forum sau in vreo sala - undeva unde sa vedem si betele adecvate, momelile, mulinetele si tot ce ar mai fi de aratat/vazut...?
ShokTu

Data înscrierii: 07/Jul/2008

MesajTrimis: Fri Jan 23, 2009 11:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smile pe malul baltii, macar sa se ia si o gura de aer si poate niste pestisori ceva Very Happy ca daca iti sunt prezentate pe forum sau in sala este egal cu 0, este acelas lucru cu a citit pe internet informatiile, asta este parerea mea Smile
0727263072
nrg_shoktu - ymsg
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Următoare
Pagina 1 din 12

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum