www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Comentarii la conditiile de pescuit

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Greaca Cercani
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Vinturache Mihai

Data înscrierii: 20/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Tue Jan 19, 2010 2:11 pm    Titlul subiectului: Comentarii la conditiile de pescuit Răspunde cu citat (quote)

Nu as face comentarii daca nu as fi un admirator al acestui lac si al felului in care este administrat. Inteleg insa ca o parte din reguli sunt stabilite de APS si din acest motiv postez aici.
1. Cati dintre voi nu v-ati hotarat in ultima clipa sa mergeti la pescuit. Sa-l pui pe pescar sa te anunte cu o saptamana si jumate inainte.... sa bata Bucurestiul dintr-un cap in altul ca sa ia talonul (1,5 - 2 ore) si apoi inca o data ca sa-l duca inapoi (1,5 - 2 ore)... sa mai plateasca si o garantie de 200 de lei... E o partida de pescuit, nu o viza pentru America.
Sincer sa fiu, pentru 20 de lei, n-as face asta. Prefer sa platesc tarif normal.
2. Daca mergi la pescuit sambata (cum merg foarte multi dintre noi), e destul de dificil sa umbli duminica prin Bucuresti, sa-l cauti pe X sau Y sa-i predai talonul si sa primesti garantia inapoi (in termenul de 24 ore).
3. Ce posibilitate de a pescui impreuna au doi prieteni pescari dintre care doar unul e membru APS si nu vor sa se limiteze la cele 4 scule. Il lasam pe unul pe balta mare si il trimitem pe celalalt pe cea mica? Inteleg ca asta poate fi elementul de constrangere, dar il poate afecta si pe membrul APS.
Observatiile mele au caracter constructiv. Sigur ca George stie cel mai bine ce doreste si cum isi manageriaza lacul iar cine vrea sa pescuiasca la Cercani se va conforma regulamentului.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Tue Jan 19, 2010 4:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mihai,
ideea de baza e ca balta mare e inchisa prima jumatate de an publicului larg. Nu APS a hotarat acest lucru.
Abonatilor si membrilor APS (din cauza relatiilor vechi si in conditiile descrise) li se permite pescuitul .
Mai multe detalii cred ca obtii sunandu-l pe George.
Vinturache Mihai

Data înscrierii: 20/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Tue Jan 19, 2010 11:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru raspuns. Mie insa mi se pare complicata ideea cu talonul in conditiile in care toata lumea e in criza (si) de timp.
Ideea de a proteja balta mare pana in iunie am inteles-o si mi se pare foarte buna, in spiritul de gospodar al lui George.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Greaca Cercani Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum