www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Campionatul APS la Feeder 25-03-2012
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Wed Feb 08, 2012 9:07 pm    Titlul subiectului: Campionatul APS la Feeder 25-03-2012 Răspunde cu citat (quote)

Campionatul APS la Feeder 2012

Dupa cum stiti uni dintre domniile voastre,anul trecut am incercat un timid campionat la feeder pe zona noastra de sud pentru promovarea acestui stil de pescuit printre pescari nostri la niste preturi acceptabile pentru toata lumea si la finalul campionatului am dat si ceva premii la primi 3 clasati.
Pe fiecare etapa sau dat diplome si cupe la primi trei castigatori.
Toti concurenti care au ajuns la etapa finala au primit medalii APS.
Anul acesta vazind ca acest stil de pescuit este destul de indragit printre pescari din sudul tari, eu impreuna cu conducerea asociatiei din care fac parte am hotarat sa continuam traditia inceputa si sa promovam in continuare acest stil de pescuit.
Drept pentru care am creionat un campionat ambitios pe durata a nici mai mult nici mai putin de 7(sapte) etape dupa cum urmeaza:
Etapa intai:
Pe 25 Martie la Balta Greaca-Cercani pe Balta Mare taxa 40 lei de persoana,cu un singur bat de feeder/picker, se poate retine pestele mai putin crapul.
Etapa a doua:
Pe 21 Aprilie la Balta Lupsanu 1 taxa 40 lei de persoana,cu doua bete de feeder/picker, se poate retine pestele mai putin crapul.
Etapa a treia:
Pe 12 Mai la Balta Darvari taxa in 2 variante,cu retinerea caras,platica balos taxa este de 60 lei si fara retinere de peste taxa este de 40 lei, se pescuieste cu doua bete de feeder/picker.
Etapa a parta:
Pe 23 si 24 Iunie,miam propus sa o fac pe camalul Dunare Marea Neagra undeva in portiunea Cernavoda-Medgidia Taxa va fi undeva in jur de 25 de lei si se va pescui cu un singur bat de feeder/picker.
Etapa a cincea:
Pe 21 sau 22 Iulie( in functie de calendarul baltii) pe Sarulesti-Sandulita taxa daca nu se schimba nimic in politica Balti va fi de 50 de lei si se va pescui cu un singur bat de feeder/picker.
Etapa a sasea:
Pe 18 si 19 August la Dunare sau pe canale din Dunare taxa va fi undeva in jur de 15 lei si se va pescui cu un singur bat de feeder/picker.
Etapa a saptea:
Pe 15 si 16 Septembrie la Dunare sau pe canale din Dunare taxa va fi undeva in jur de 15 lei si se va pescui cu un singur bat de feeder/pyker.
Etapa la care se va face si premierea castigatorilor campionatului din 2012
Regulamentul este cel de anul trecut si va fi postat in urmatioarea postare.

Mentionez ca etapele de la dunare le vom stabili locatia pana cel mai tarziu la etapa de la Sarulesti.
Dupa cum vedeti am stabilit niste preturi modice doar ca sa putem plati balta si sa dam acolo,diplome si cupe pe fiecare etapa.
Sper sa am sprijinul celor care m-au ajutat si anul trecut sa pot da la finalul campionatului pentru primi clasati premii consistente.
Daca pe parcursul campionatului voi putea gasi si alti sponsori voi da si premii pe etape dar nu promit deoarece stiti cu totii ca sunt vremuri destul de grele si sponsori nu sunt usor de gasit.
Stiu ca este un campionat ambitios,este si o piatra de incercare pentru mine, dar sper ca voi avea sprijinul colegilor mei de asociatie cat si aportul dumneavoastra pentru a putea duce la bun sfarsit aceasta incercare.
M-iar fi placut sa nu aduc in discutie problema asta dar din pacate trebuie,daca nu avem macar un numar minim de 10-15 participanti pe etapa nu le putem tine,ganditiva si dumneavoastra ca trebuiesc facute o gtramada de aranjamente pentru tinerea acestor etape,de la antamarea balti pe perioada respectiva pana la gasirea si ocuparea unei portiuni de dunare pentru desfasurarea atapei in conditii de egalitate.
Eu sunt sigur ca nucleul de anul trecut langa care m-am simtit minunat(lucru pentru care va multumesc) va participa si as vrea ca sa participati cat mai multi dintre cei care sunt la inceput de drum in acest stil de pescuit.
Sa nu credeti ca aici vor fi concurenti de elita, vom fi pescari care vom invata uni de la alti si vom socializa de minune,spun asta ca sa nu va ganditi cumva cum sa merg eu acolo ca sunt incepator si aia sunt”meseriasi” ?
Chiar daca sunt meseriasi sunt tot pescari si nu se vor da in laturi sa va arate sau sa va explice ce si cum cu feederul.
Inca o data acest campionat se vrea pentru ca acei pescari care indragesc feederul sau vor sa incerce acest pescuit de finite sa poata invata unii de la altii.
Sper ca vam captat atentia si curiozitatea si va astept pe cat mai multi sa iesim pe malul apei, in fond orice iesire este un castig.
Sa aveti bete cat mai tensionate!
Cei care au nelamuriri ma pot contacta pentru mai multe informatii la tel:0744196366 sau 0766246795

Ultima modificare efectuată de către mrvily la Wed Feb 08, 2012 10:02 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
mrvily

MesajTrimis: Wed Feb 08, 2012 9:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Regulament
- se pescuieste cu un singur bat,(sau doua la etapele care se specifica asta) respectiv un singur carlig. Este interzis pescuitul cu bomba.
- cantitati de nada si momeala vie admise: 17 litri de nada / mansa, respectiv 2,5 litrii momeala vie / mansa. In cei 2,5 litrii de momeala vie intra: viermi, larve, rame.
- nu se admite prezenta in stand a vreunei cantitati suplimentare de nada sau momeala vie.
- nadirea se face doar din cosulet. Este interzisa nadirea cu prastia sau cu mana.
- batul trebuie sa fie de feeder sau picker. Este interzis pescuitul cu vreun alt tip de bat.
- concurentii vor folosi, obligatoriu, juvelnice de minim 3,5 m, cu ochiuri de plasa.
- la etapa de la Sarulesti, crapul capturat va fi cantarit pe loc si eliberat in cele mai bune conditii, la fel si la Cercani si Lupsanu 1.
Se pescuieste strict in fata standului(pontonului) cine da in lateral va fi descalificat.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Thu Feb 09, 2012 9:31 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vasile,
pentru etapa de pe 25 martie, ai vorbit cu George Mihaila sa ne ajute la facut copci? Very Happy Very Happy Very Happy
mrvily

MesajTrimis: Thu Feb 09, 2012 9:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

George Stai linistit in martie nu va fi nici o gheata, nu de alta dar pe 29 martie avem concursul de crap al APS si acolo va fi mai nasol de facut canale.......Smile)))))
mrvily

MesajTrimis: Thu Feb 09, 2012 12:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se vede treaba ca nu are nimeni curajul sa deschida lista drept pentru care o voi face eu.
Pai nu poate fi decat lista pentru turneu si bineinteles ca include pe toti cei care participa sau vor sa participe la cercani,logic.
1.Vasile Mitrea
2.Enache Aurelian
3.Soare Florentiu
4.Mega Bebe
5.Davidescu Serban
6.Catalin Constantinescu
7.Besliu Marian
8.Besliu Claudiu
9.Chioibasu Cezar Dan
10.Silviu Vijiala
11.Relu Olaru
12.Radu Ionescu
13.Ovidiu Petrache
14.Catalin Pavel
15 Claudiu Banu
16.Lebegioara Dan
17.Mihai Sirbu
18.Cristian Rosioara
19.Bratu Stefan
20.Ercuta Mircea
21.Munteanu Ducu
22.Raul Jipa
23.Ehud ELIA
24.George Tomescu
25.Herea Claudiu
26.Dan Dobrinoiu
27.DragosPorteanu
28.Stefan Ioan
29.Sebastian Mic
30.Fiat Lucian
31.Daniel Tecu
32.Eleonor Gegiu
33.Cosmin Domniteanu
34.Botezatu Daniel,
35.Finta Francisc Mihai.
36.Istrate Sabin
37.Ticea Adrian
38.Petre Laurentiu Mihai
39.Nicola Florian Gabriel
40.Pop Sebastian Florin
41.Ionescu Marian
42.Corina Aldea
43.Radu Aldea (frate)
44.Liliana Dospra (campioana firmei)
45.Nicu Dospra (sotul campioanei)
46.Catalin Nicoara
47.Mihai Sandu
48.Alin Teodorescu
49.Botu Alexandru
50.Dan Surdu

Va rog sa respectam topicul discutiei cel de crap va fi anuntat intrun topic separat.Multumesc de intelegere

Ultima modificare efectuată mrvily la Wed Mar 14, 2012 10:54 pm, modificat de 10 ori în total
Sus
mrvily

MesajTrimis: Mon Mar 12, 2012 8:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ultima zi de inscrieri este 15 Martie
mrvily

MesajTrimis: Sat Mar 17, 2012 4:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Domnilor am intrat in linie dreaptra, adica in ultima saptamana.
Va rog respectos sa confirmati toti cei care veti participa la prima etapa prezenta simplu prin "nume,prenume si
particip sigur la prima etapa" Eu voi lipsi primele 3 zile din bucuresti si nici acces la calc. nu am si as vrea sa am o
situatie Miercuri seara cand ajung la calc.
Sa stiu ce si cum trebuie sa pregatesc deoarece timpul ramas este destul de in scurt.
Tot miercuri sau cel mai tarziu joi voi anunta si ora de sosire pe balta si ora sedintei tehnice, cu tragerea la sorti
si toate cele necesare.
Va multumesc si va astept la prima etapa de feeder!
george tomescu

MesajTrimis: Mon Mar 19, 2012 6:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu vin
pacapescarul

Data înscrierii: 13/Dec/2007

MesajTrimis: Mon Mar 19, 2012 11:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

din pacate incep cu stangul, sunt la Brasov cu o indatorire ce nu poate fi amanata. Fir intins concurentilor!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mrvily

MesajTrimis: Wed Mar 21, 2012 10:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sedinta tehnica la 06:30 pe Cercani si inceperea concursului la 08;00 Vas ruga sa respectati programul ca sunt multe de facut de incasat taxele de tras la sorti locurile se pregatit echipamentul.etc,etc.Va multumesc de intelegere.
madalin
Vizitator

MesajTrimis: Sun Mar 25, 2012 9:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fire intinse !!! va asteptam cu rezultatele.
Sus
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Sun Mar 25, 2012 10:48 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Concurenti 37.
Sensei Giurea cu ochi pe ei: arbitru
Observatori: Laur Catana cu Gymi, George Ene.
Rezultate: Se prinde!
A intrat pe nada imediat rosioara, mai timid caraselul pe urma a indraznit carasul palmas si mai rar cate unul mai mare.
Se asteapta raspuns la nada si ceva ciortan bataios de Greaca.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mrvily

MesajTrimis: Sun Mar 25, 2012 7:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper ca am lamurit azi la sedinta tehnica cu antrenamentul.
Daca am hotarat ca nu facem nu facem. Ceilalti doi care au fost la anternament au fost Ehud Si Florentiu.
Cred ca prima etapa a fost o reusita cu toate ca sa strecurat o gresala in clasament in sensul ca cel care a
revendicat locul 3 nu il merita.
A avut 6.42Kg de peste -1,5 greutatea saltelei a avut 4,92 nu 5,92 cum a pretins.
A fost o gresala de arbitru drept pentru care el a primit cupa nemeritat dar cei in drept vor primi cupele deoarece pe
locul 3 sunt 2 la egalitate la etapa a doua.
Am revenit cu clasamentul in sensul ca cei care nu au participat primesc un numar de puncte egal cu numarul participantilor la etapa deci asa arata clasamentul pe prima etapa:

Nume Prenume KG Locul Etapa 1.
6.Catalin Constantinescu 7,17 1
1.Vasile Mitrea 6,37 2
7.Besliu Marian 5,87 3
39.Nicola Florian Gabriel 5,87 3
42.Corina Aldea 5,66 5
30.Fiat Lucian 5,59 6
43.Radu Aldea (frate) 4,92 7
45.Nicu Dospra 4,25 8
35.Alecu Florin 3,82 9
13.Ovidiu Petrache 2,99 10
46.Catalin Nicoara 2,99 10
24.George Tomescu 2,88 12
26.Dan Dobrinoiu 2,78 13
34.Botezatu Daniel, 2,78 13
17.Mihai Sirbu 2,7 15
4.Mega Bebe 2,66 16
38.Petre Laurentiu Mihai 2,66 16
8.Besliu Claudiu 2,6 18
37.Ticea Adrian 2,48 19
12.Radu Ionescu 2,35 20
3.Soare Florentiu 2,25 21
36.Istrate Sabin 2,23 22
40.Pop Sebastian Florin 2,22 23
15 Claudiu Banu 2,16 24
28.Stefan Ioan 2,09 25
41.Ionescu Marian 1,93 26
48.Alin Teodorescu 1,76 27
27.DragosPorteanu 1,64 28
23.Ehud ELIA 1,37 29
2.Enache Aurelian 1,35 30
18.Cristian Rosioara 0,92 31
10.Silviu Vijiala 0,81 32
33.Cosmin Domniteanu 0,16 33
5.Davidescu Serban 0 34
11.Relu Olaru 0 34
19.Bratu Stefan 0 34
20.Ercuta Mircea 0 34
9.Chioibasu Cezar Dan 0 37
14.Catalin Pavel 0 37
16.Lebegioara Dan 0 37
21.Munteanu Ducu 0 37
22.Raul Jipa 0 37
25.Herea Claudiu 0 37
29.Sebastian Mic 0 37
31.Daniel Tecu 0 37
32.Eleonor Gegiu 0 37
44.Liliana Dospra 0 37
47.Mihai Sandu 0 37
49.Botu Alexandru 0 37
50.Dan Surdu 0 37

Ultima modificare efectuată de către mrvily la Mon Mar 26, 2012 12:00 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
george tomescu

MesajTrimis: Mon Mar 26, 2012 7:52 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cateva poze:

La initiativa lui Vasile, stadurile au fost marcate cu fanioane.
Multumim lui Vali Matei pentru sprijin. A fost de mare efect.

george tomescu

MesajTrimis: Mon Mar 26, 2012 7:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In asteptare ...

... si in drill ...

Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 1 din 6

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum