www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Pescuit Greaca Cercani membri APS 2012
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Greaca Cercani
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
george_gre

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Thu Feb 23, 2012 7:13 pm    Titlul subiectului: Pescuit Greaca Cercani membri APS 2012 Răspunde cu citat (quote)

http://www.greaca-cercani.ro/regulament/

Reguli si conditii de pescuit pe baza de abonament.
Abonamentul este nominal si netransmisibil.
Durata unei partide de pescuit este de 12 ore, intervalele orare fiind 06:00 – 18:00 (partida de zi) si, respectiv, 18:00 – 06:00 (partida de noapte).
Abonatul are dreptul la un numar de partide conform abonamentului achizitionat, acestea putandu-se cumula in partide mai lungi de 12 ore (ex. 24, 36, 48 de ore).
Partidele incluse in abonament sunt valabile numai pentru anul in curs.
Abonatul trebuie sa isi faca rezervare cu minim 24 de ore inaintea partidei (pentru alegerea locului de pescuit, pentru a evita aglomeratia si pentru a se asigura ca nu este vreun concurs in desfasurare).
Se pescuieste cu maxim patru (4) scule (lansete, undite etc.) pe un loc de pescuit.
Abonatul are dreptul sa fie insotit de un coechipier cu drepturi depline sau familie. Incepand cu a treia persoana in plus se achita o taxa de 10 lei/persoana.
Abonatul raspunde pentru persoanele care il insotesc pe balta.
Se pescuieste cu maxim doua (2) carlige pe montura. Abonatului care este prins cu mai mult de doua carlige pe montura i se anuleaza abonamentul pe loc.
Se poate folosi orice fel de nada.
Este permisa nadirea si plantarea cu navomodelul (fara taxa suplimentara).
Fiecare abonat va avea obligatoriu spray antiseptic, saltea de receptie (avand minim 2.5cm grosime) si sac de pastrare (pentru cei care doresc sa retina peste). Acestea se pot inchiria si de pe balta: 3lei/12ore saltea si 1leu/12ore sac de pastrare.
Abonatul are obligatia sa manuiasca cu grija pesti prinsi indiferente de greutatea pestelui: prins, cantarit, fotografiat si eliberat cu grija.
Abonatul care doreste sa retina peste are dreptul sa retina numai exemplarele care au greutatea cuprinsa intre 1kg – 4kg, platind 15lei/kg.
Abonatul trebuie sa pastreze linistea pe balta (sa nu deranjeze vecinii).
Scaldatul este interzis.
Pe toata durata partidei de pescuit, masina abonatului va stationa obligatoriu in parcare (parcare inchisa, pazita si supravegheata video).
Abonatul este obligat sa anunte daca doreste sa paraseasca bazinul piscicol (indiferent de ora si de problema aparuta). Abonatului care paraseste bazinul piscicol fara a anunta (indiferent de justificare) i se anuleaza abonamentul pe loc.
Abonatul este obligat sa lase curat locul unde a pescuit (inclusiv sa stranga chistoacele de tigari si cojile de seminte).
Furtul (ascunsul) pestelui prin orice forma duce la anularea abonamentului pe loc si publicarea cazului pe website-ul baltii.

Pescuit cu taxa pe partida
Pescarul trebuie sa aleaga unul dintre cele doua tarife disponibile inainte de inceperea partidei:
a) pescuit in regim catch & release (C&R) – 50 lei/12 ore (numai cu recomandare de la un abonat)
b) pescuit cu retinere – 120 lei/12 ore (sunt incluse 5kg de crap)

Reguli si conditii pescuit cu taxa pe partida
Pescarul nu va putea sa schimbe tariful – din C&R in pescuit cu retinere sau invers – pe durata partidei de pescuit.
Prioritate au abonatii pe balta Greaca-Cercani. Pescarii cu taxa pe partida pot pescui numai daca sunt locuri libere nerezervate de abonati.
Pescarii cu taxa pe partida nu au dreptul de a rezerva locul de pescuit.
Pescarul cu taxa pe partida poate pescui exclusiv pe timpul zilei (partida de zi), pe durata a 12 ore, intre orele 06:00 – 18:00.
Pescarul care doreste sa retina peste are dreptul sa retina numai exemplarele care au greutatea cuprinsa intre 1kg – 4kg.
In cazul in care opteaza pentru pescuit cu retinere, pescarul poate retine mai mult de 5kg de crap platind 20lei/kg pentru ce depaseste cele 5kg incluse in taxa.
Se pescuieste cu maxim patru (4) scule (lansete, undite etc.) pe un loc de pescuit.
Pescarul are dreptul sa fie insotit de un coechipier cu drepturi depline sau familie. Incepand cu a treia persoana in plus se achita o taxa de 10 lei/persoana.
Pescarul raspunde pentru persoanele care il insotesc pe balta.
Se pescuieste cu maxim doua (2) carlige pe montura.
Este permisa nadirea si plantarea cu navomodelul contra unei taxe de 40 lei/12 ore.
Se poate folosi orice fel de nada.
Fiecare pescar va avea obligatoriu spray antiseptic, saltea de receptie (avand minim 2.5cm grosime) si sac de pastrare (pentru cei care doresc sa retina peste). Acestea se pot inchiria si de pe balta: 5lei/12ore saltea si 2lei/12ore sac de pastrare.
Pescarul are obligatia sa manuiasca cu grija pesti prinsi indiferente de greutatea pestelui: prins, cantarit, fotografiat si eliberat cu grija.
Pescarul trebuie sa pastreze linistea pe balta (sa nu deranjeze vecinii).
Scaldatul este interzis.
Pe toata durata partidei de pescuit, masina pescarului va stationa obligatoriu in parcare (parcare inchisa, pazita si supravegheata video).
Pescarul este obligat sa anunte daca doreste sa paraseasca bazinul piscicol (indiferent de ora si de problema aparuta).
Pescarul este obligat sa lase curat locul unde a pescuit (inclusiv sa stranga chistoacele de tigari si cojile de seminte).
Furtul (ascunsul) pestelui prin orice forma duce la terminarea partidei de pescuit si publicarea cazului pe website-ul baltii.
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Wed Mar 21, 2012 8:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Membrii APS, aceleasi conditii ca si anul trecut Wink
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Sat Apr 07, 2012 8:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

- In baza unei intelegeri cu patronatul balti Greaca-Cercani, s-au obtinut anumite inlesniri si reduceri pentru membrii Asociatiei Pescar Sportiv, care vor avea dreptul sa pescuiasca pe cele doua bazine de la Greaca - Cercani, in conditii speciale contra unor taxe promotionale pe partida de 12 ore.
- balta mare Greaca- Cercani cu 25lei / 12h, respectand regulamentul Greaca Cercani
- patrat APS Greaca- Cercani cu 40 lei / 12h, respectand urmatorul regulament: Membrii APS cu cotizatia platita la zi pescuiesc contra unei taxe de 40 RON pe 12 ore si 80 RON pe 24 de ore. Cantitatea de peste ce poate fi retinuta in aceasta taxa este de 5 kg de caras si un crap sau un somn; crapul si somnul retinut in juvelnic, nu se mai schimba . Pestele retinut peste aceste limite, se va plati cu 8 RON/Kg caras si 15 RON/kg crap si somn.

Regulamentul privind practicarea pescuitului in bazinul APS- GREACA.

Se pescuieste cu un numar maxim de 2 lansete si 2 undite; sunt permise monturi cu maxim 2 carlige, exclus montura tip bomba.
 Partida de pescuit de 12 ore incepe la orele 06.00 si se termina la orele 18.00.
 Partida de pescuit de 24 ore incepe la orele 06.00 si se termina a doua zi la 06.00 (sau de la 18:00 la 18:00).
 Pescuitul se desfasoara doar pe cele 20 de pontoane prezente pe lac; numarul de pescari pe un ponton poate fi de maxim 2 persoane.
 Este interzis ca doi pescari sa foloseasca acelasi juvelnic.
 Pestii din specia crap mai mici de 1kg se elibereaza imediat si nu se retin.
 Toate exemplarele de pesti (crap, somn) ce depasesc 4 kg sunt retinute in stare buna si chemata administratia baltii. In functie de dimensiunea capturii, pescarul va fi recompensat cu una sau mai multe partide gratuite .
 Masinile pescarilor se vor lasa intr-o zona special amenajata (in nici un caz in drum ).
 Insotitorii pescarilor (doamnele si copii) pot pescui la un singur bat fara taxe suplimentare, in conditiile prezentului regulament; aceasta conditie este valabila doar in cazul in care este singurul pescar de pe ponton.
 Pescuitul nocturn este permis.
 Pescarii si insotitorii lor sunt obligati sa se comporte civilizat, fara muzica si alte manifestari ce pot deranja ceilati pescari. Scaldatul este interzis.
 Standurile se vor lasa curate, gunoiul va fi strans si depozitat in locurile speciale.
 Pescarii care observa si sesizeaza administratorului lacului fapte cu privire la furtul de peste din partea altor pescari cu sau fara stirea paznicilor vor primi O SEDINTA DE PESCUIT GRATUIT, daca sesizarea se confirma. Va asiguram de confidentialitate.
 Incalcarea legislatiei in vigoare si a prezentului regulament se sanctioneaza disciplinar – cu excluderea de la pescuit, material sau penal, dupa caz.
 Administratia amenajarii piscicole este exonerata de orice raspundere privind eventualele incidente, accidente sau alte intamplari care ii afecteaza in vreun fel pe cei intrati in amenajarea piscicola.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886

Ultima modificare efectuată mr marinel la Tue Jun 26, 2012 9:42 pm, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
grinci

Data înscrierii: 30/Jan/2011

MesajTrimis: Mon Apr 09, 2012 7:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mr marinel a scris:
- In baza unei intelegeri cu patronatul balti Greaca-Cercani, s-au obtinut anumite inlesniri si reduceri pentru membrii Asociatiei Pescar Sportiv, care vor avea dreptul sa pescuiasca pe cele doua bazine de la Greaca - Cercani, in conditii speciale contra unor taxe promotionale pe partida de 12 ore.
- balta mare Greaca- Cercani cu 25lei / 12h,
- patrat APS Greaca- Cercani cu 40 lei / 12h.

Pe data de 14 - 15 as vrea sa da duc pe Patrat ca intram in prohibitie ... cum se prezinta balta ... a fost cineva anu asta? Ultima oara cind am fost era f scazuta apa.
Laurentiu Catana

Data înscrierii: 06/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Wed Apr 11, 2012 12:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si acum este la fel de scazuta.Zona de la mal si pana sub pontoane este uscata.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
FLORIN CRISTEA

Data înscrierii: 19/Apr/2011
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Fri Jun 22, 2012 2:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astazi am fost ..cu toate cele 30 si ceva de grade..la GC...la patrat..cum se zice....cateva impresii...sincere..????..iata-le ..sunt personale .
1. Avand in vedere ca am mers pentru distractie nu m-a deranjat nivelul scazut al apei..am dat la scurt cu doua de 7 metri si am luat ...2-2,5 kg de caras l-am sortat in functie de dimensiuni...adica am oprit ce era mai maricel..restul i-am dat drumul .M-am felicitat ca nu am luat dupa mine echipamentul "greu"...apa f scazuta si murdara. La scurt a fost perfect, numai ca nu prea ai cum sa fixezi unditele in ponton dar am rezolvat pana la urma, inclusiv cu fixatul umbrelei care a fost aur in conditiile de astazi...propietarul baltii ar putea "lucra" un pic pentru niste conditii mai bune pentru pescuitul la "patrat". A mancat la rama in mod special. Am pescuit de la 7 pana la 12...nu am mai rezistat. Oricum nu mai era nimeni pe balta cel putin in zona "la patrat". A fost placut exceptand gradele de afara si situatia de la pct 2 & 3...nimic nu e perfect in lumea asta....

2. Eu intotdeauna cand merg intr-un loc unde nu am mai fost intreb de pret ca sa stiu pe ce picior valsez. Joi am vorbit la tel cu patronul baltii dl George Mihaila..i-am spus ca sunt membru APS dar ca nu mai am timp sa obtin cele necesare reducerii acordate membrilor APS...voiam sa stiu cat costa in mod normal. Domnul mi-a spus ca nu e o problema ..voi achita cu reducere membru APS adica 40 de lei. As vrea sa fiu bine inteles ....nu stau in 10 lei..dar cand nu ii ai sunt buni.

3. Am ajuns pe balta....am intrebat ce cum si ce fel...un "domn" de acolo care parea un pic parfumat ..asa.... de zori de zi...imi spune ca 50 roni...i-am explicat...nimic... el stia una si buna... 50 de roni probabil ca de atat avea nevoie... OK...nu-i problema..50 de roni....i-am paltit si evident i-am cerut chitanta..evident ca a ridicat din umeri...."eteeee si chitanta ..mai tarziu ca nu e sefu' "....un raspuns extrem de riscant pentru domnul in cauza. Daca nu e "sefu'" de ce te intinzi la bani fara sa ai dreptul...anunti pe sefu' si achitam la sefu' cand apare ..cu chitanta cu tot ce trebuie. Am fost 2 persoane..100 roni bagati la buzunar de angajatul respectiv. As vrea sa stiu dl Mihaila i-a explicat vreodata acelui angajat al dumnealui cam ce se poate intampla si cam ce inseamna sa pretinzi bani pentru un serviciu sau un bun si sa nu eliberezi dovada legala de plata celui care ti-a platit ???? mai ales ca ne aflam in incinta unei societati comerciale care are drepturi dar si obligatii...Eu iti platesc cat imi ceri dar tu ai obligatia sa-mi dai chitanta legala.....nu bon de mana sau mai stiu eu ce petec de hartie unde ai mazgalit niste "semne" numai de tine intelese...in cazul de fata nici pe ala nu l-am primit. De data asta am fost eu ..dar se poate intampla si altfel. Sau, in alta varianta, sa inteleg ca daca ma duceam cu o Dacie rupta la colturi beneficiam de alt tarif...???sau daca aveam vreun Q7 alb ..trenning alb si ceafa neagra si o garsoniera de gat si vorbeam cu "ba traiasca familia ta..." era altceva..???.
Exact asa cum dlui Mihaila nu-i convine sa i se fure peste din balta..asa nici mie nu-mi convine sa nu-mi respecti un drept. Ce a facut angajatul dansului furt se cheama, iar daca patronul tolereaza sa fie sanatos dar riscul este foarte mare. Si eu am gresit ca i-am platit si in final am acceptat tacit ca omul in cauza sa ma arda de 100 de roni...dar batusem prea mult drum ...venisem sa ma relaxez ..pentru treaba asta nici un pret nu este prea mare.
Din pacate asta a fost primul contact al meu cu vestita balta..care are regulament pe care nou ni-l impune...mai departe...???..nu conteaza.
In toata povestea asta vorbim de principii...ce ar fi trebuit sa fie in mod normal si ce este de fapt. Sper sa fiu bine inteles si daca cineva imi poate argumenta si dovedi ca gandesc gresit sa o faca , dar cu argumente logice nu alte alea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
FAE

Data înscrierii: 20/Feb/2008

MesajTrimis: Sat Jun 23, 2012 7:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FLORIN CRISTEA a scris:
Astazi am fost ..cu toate cele 30 si ceva de grade..la GC...la patrat..cum se zice....cateva impresii...sincere..????..iata-le ..sunt personale .
1. Avand in vedere ca am mers pentru distractie nu m-a deranjat nivelul scazut al apei..am dat la scurt cu doua de 7 metri si am luat ...2-2,5 kg de caras l-am sortat in functie de dimensiuni...adica am oprit ce era mai maricel..restul i-am dat drumul .M-am felicitat ca nu am luat dupa mine echipamentul "greu"...apa f scazuta si murdara. La scurt a fost perfect, numai ca nu prea ai cum sa fixezi unditele in ponton dar am rezolvat pana la urma, inclusiv cu fixatul umbrelei care a fost aur in conditiile de astazi...propietarul baltii ar putea "lucra" un pic pentru niste conditii mai bune pentru pescuitul la "patrat". A mancat la rama in mod special. Am pescuit de la 7 pana la 12...nu am mai rezistat. Oricum nu mai era nimeni pe balta cel putin in zona "la patrat". A fost placut exceptand gradele de afara si situatia de la pct 2 & 3...nimic nu e perfect in lumea asta....

2. Eu intotdeauna cand merg intr-un loc unde nu am mai fost intreb de pret ca sa stiu pe ce picior valsez. Joi am vorbit la tel cu patronul baltii dl George Mihaila..i-am spus ca sunt membru APS dar ca nu mai am timp sa obtin cele necesare reducerii acordate membrilor APS...voiam sa stiu cat costa in mod normal. Domnul mi-a spus ca nu e o problema ..voi achita cu reducere membru APS adica 40 de lei. As vrea sa fiu bine inteles ....nu stau in 10 lei..dar cand nu ii ai sunt buni.

3. Am ajuns pe balta....am intrebat ce cum si ce fel...un "domn" de acolo care parea un pic parfumat ..asa.... de zori de zi...imi spune ca 50 roni...i-am explicat...nimic... el stia una si buna... 50 de roni probabil ca de atat avea nevoie... OK...nu-i problema..50 de roni....i-am paltit si evident i-am cerut chitanta..evident ca a ridicat din umeri...."eteeee si chitanta ..mai tarziu ca nu e sefu' "....un raspuns extrem de riscant pentru domnul in cauza. Daca nu e "sefu'" de ce te intinzi la bani fara sa ai dreptul...anunti pe sefu' si achitam la sefu' cand apare ..cu chitanta cu tot ce trebuie. Am fost 2 persoane..100 roni bagati la buzunar de angajatul respectiv. As vrea sa stiu dl Mihaila i-a explicat vreodata acelui angajat al dumnealui cam ce se poate intampla si cam ce inseamna sa pretinzi bani pentru un serviciu sau un bun si sa nu eliberezi dovada legala de plata celui care ti-a platit ???? mai ales ca ne aflam in incinta unei societati comerciale care are drepturi dar si obligatii...Eu iti platesc cat imi ceri dar tu ai obligatia sa-mi dai chitanta legala.....nu bon de mana sau mai stiu eu ce petec de hartie unde ai mazgalit niste "semne" numai de tine intelese...in cazul de fata nici pe ala nu l-am primit. De data asta am fost eu ..dar se poate intampla si altfel. Sau, in alta varianta, sa inteleg ca daca ma duceam cu o Dacie rupta la colturi beneficiam de alt tarif...???sau daca aveam vreun Q7 alb ..trenning alb si ceafa neagra si o garsoniera de gat si vorbeam cu "ba traiasca familia ta..." era altceva..???.
Exact asa cum dlui Mihaila nu-i convine sa i se fure peste din balta..asa nici mie nu-mi convine sa nu-mi respecti un drept. Ce a facut angajatul dansului furt se cheama, iar daca patronul tolereaza sa fie sanatos dar riscul este foarte mare. Si eu am gresit ca i-am platit si in final am acceptat tacit ca omul in cauza sa ma arda de 100 de roni...dar batusem prea mult drum ...venisem sa ma relaxez ..pentru treaba asta nici un pret nu este prea mare.
Din pacate asta a fost primul contact al meu cu vestita balta..care are regulament pe care nou ni-l impune...mai departe...???..nu conteaza.
In toata povestea asta vorbim de principii...ce ar fi trebuit sa fie in mod normal si ce este de fapt. Sper sa fiu bine inteles si daca cineva imi poate argumenta si dovedi ca gandesc gresit sa o faca , dar cu argumente logice nu alte alea.

Very Happy SALVE Very Happy
....domnule Cristea cred ca a-ti exagerat un pic...sau chiar daca asa sa intamplat puteati foarte bine sa ii spuneti "omului parfumat" sa revina cand se trezeste si atunci ii dadeati bani ... nu cred ca M. George ar fi avut ceva contra de comentat( sau mai mult ca sigur trimitea pe altcineva)...dar .... este usor sa faci un rau... mai greu este sa faci un bine...
Wink VIATA E FRUMOASA . MERITA TRAITA Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
FLORIN CRISTEA

MesajTrimis: Sat Jun 23, 2012 8:15 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stimate dle Stefan
N-am exagerat cu nimic si nu cred ca am facut rau cuiva....nu va faceti griji ca nu-i taie nimeni nimic "casierului". Nu ma intereseaza starea unuia sau a altuia la prima ora , se poate sa ma fi inselat ,omul sa fie ok.....singura problema a fost ca nu am fost tratat corect....chitanta... atat si nimic mai mult. Daca seful te-a numit acolo si ai sarcina sa incasezi taxe pescuit atunci achita-te de sarcina asa cum trebuie. Daca era unul de la fisc pasionat de pescuit..????....il baga in rahat pe patron...???...il baga...Greseala a fost a mea... trebuia sa-mi iau viteza la alta balta. Zona e plina de balti.....da am zis sa merg si eu la GC ca ..de.... e cu APS...etc...etc...
Am inteles ca aveti propria afacere....cum procedati..???? daca unul cere factura si chitanta ...????. ..i-o dai ca nu ai ce-i face asta este legea...esti obligat.
Dumneavoastra sunteti sigur mai vechi decat mine in "pasiunea pescuitului" știți f bine cum se procedeaza când nu ți se elibereaza chitanța sau bon....nu trebuie sa va spun eu.
Cu stima....

Ultima modificare efectuată de către FLORIN CRISTEA la Sun Jun 24, 2012 8:20 am, modificat de 1 dată în total
Sus
Mihai Sichitiu

Data înscrierii: 17/Jul/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sun Jun 24, 2012 8:09 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cui si de ce a facut rau postarea in discutie?
MS
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FLORIN CRISTEA

MesajTrimis: Sun Jun 24, 2012 8:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca dlui Stefan....ca vad ca s-a suparat si mi-a tras si o catalogare ".... este usor sa faci un rau..." unde-i raul..??? ..poate ma lamureste si pe mine si nu numai.
Oricum am sa-mi fac un card la MAGURA9 am inteles ca locul este foarte frumos si bine amenajat..de fapt l-am vazut din masina cand m-am intors de la Greaca Cercani. Poti sa-ti faci rezervarea on line in baza cardului..am prieteni care se duc acolo, ei mi-au explicat cum se procedeaza.
Mai este o treaba pe care eu nu o inteleg..ma duc la balta..C&R...locuri neocupate putem zice chiar nimeni pe balta....sunt de acord sa-ti platesc 100...120..sau cat se cere....sunt de acord cu conditiile impuse...dar nu ma primesti fiindca "acolo e cu abonament". Deci dai cu picioru la niste bani destul de multi dintr-un motiv mai mult sau mai putin plauzibil. Eu unul nu as proceda asa....ok..abonament..cati vin astazi sau cati sunt programati...am 10 pontoane, vin 6 sa zicem...mai am 4 locuri libere... baga-le frate sa-ti scoti banii.
Dar ma rog..nu e treaba mea fiecare se gospodareste cum crede. Or fi ratiuni pe care eu nu le stiu.
Salutari si week end placut ..cat a mai ramas din el.
Sus
george_gre

MesajTrimis: Sun Jun 24, 2012 8:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FLORIN CRISTEA a scris:

Buna seara!

I-mi pare rau de cele intimplate si doresc sa lamuresc situatia un pic.

Angajatul meu nu stia de discutia mea cu dvs. asa ca nu avea de unde sa stie ca stabilisem de 40 lei(puteati sa-l puneti sa ma sune).
Nu a procedat bine cu bonul aici aveti dreptate dar il bat eu pt. dvs.(eu nu am stiut ca dvs. ati fost la pescuit decit seara)
Ramin dator 20lei cind doriti sau cum doriti spuneti si nu este o problema!

INCA O DATA TREBUIA SA MA SUNATI!!
george_gre

MesajTrimis: Sun Jun 24, 2012 8:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FLORIN CRISTEA a scris:
Cred ca dlui Stefan....ca vad ca s-a suparat si mi-a tras si o catalogare ".... este usor sa faci un rau..." unde-i raul..??? ..poate ma lamureste si pe mine si nu numai.
Oricum am sa-mi fac un card la MAGURA9 am inteles ca locul este foarte frumos si bine amenajat..de fapt l-am vazut din masina cand m-am intors de la Greaca Cercani. Poti sa-ti faci rezervarea on line in baza cardului..am prieteni care se duc acolo, ei mi-au explicat cum se procedeaza.
Mai este o treaba pe care eu nu o inteleg..ma duc la balta..C&R...locuri neocupate putem zice chiar nimeni pe balta....sunt de acord sa-ti platesc 100...120..sau cat se cere....sunt de acord cu conditiile impuse...dar nu ma primesti fiindca "acolo e cu abonament". Deci dai cu picioru la niste bani destul de multi dintr-un motiv mai mult sau mai putin plauzibil. Eu unul nu as proceda asa....ok..abonament..cati vin astazi sau cati sunt programati...am 10 pontoane, vin 6 sa zicem...mai am 4 locuri libere... baga-le frate sa-ti scoti banii.
Dar ma rog..nu e treaba mea fiecare se gospodareste cum crede. Or fi ratiuni pe care eu nu le stiu.
Salutari si week end placut ..cat a mai ramas din el.

DVS. NU A-TI PESCUIT PE CERCANI SI PE PATRAT APS

DACA NU CUNOASTETI REGULAMENTUL DE PE CERCANI NU MAI VORBITI AIUREA(se poate pescui si fara ab. www.greaca-cercani.ro pt. detalii)

PUTETI SA VA FACETI CARD UNDE DORITI FICARE BALTA ARE FRUMUSETEA EI(dar pescuiti pe amandoua si apoi comentati)

Sanatate
George
FLORIN CRISTEA

MesajTrimis: Sun Jun 24, 2012 10:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stimate dle George,
Vad ca v-ati suparat nitel...haideti sa va raspund pe rand.

1. Nu e cazul sa va bateti angajatul....nici la propriu nici la figurat..oricum banuiesc ca este clar o gluma . Oricum inteleg ca plata aferenta partidei a ajuns la dv treaba care dovedeste ca aveti oameni de incredere, ceea ce e cam rar in conditiile si zilele de astazi.

2. Nu mi-am permis sa va sun la ora 7 dimineata cand am ajuns pe balta. Am ajuns la 7 si am plecat la 12...nu se mai putea din cauza caldurii.

3.Nu-mi sunteti dator cu nimic..daca nu am avut cele necesare de la APS am platit tariful normal.Problema neplacuta a fost faptul ca nu mi s-a eliberat doc de plata. Am mai patit asa ceva si prin alte parti si m-am trezit cu patronul baltii ca ma ia la intrebari - nu tocmai ortodox - si cand i-am spus ca am platit ..mi-a cerut bonul...neeliberat de chiar angajatul lui...pana sa se lamureasca a trebuit sa-mi pierd timp si sa inghit fel de fel de comentarii...care mai de care mai "stiintifice". Sper ca-mi intelegeti acum nemultumirea...urasc discutiile de genul asta, de la patania asta... ori unde ma duc...am platit cat imi ceri imediat da-mi chitanta sau bon....nu-mi dai..plec...nu ma targui. La dvs nu am plecat fiindca m-am gandit ca oricum cladirea administratiei era la doi pasi si in caz de ceva nu trebuia sa bat km ca sa gasesc omul caruia i-am platit, plus ca viermii si ramele o cam luasera la vale din cauza caldurii.

4. Ok..patrat APS cum ziceti dvs...dar responsabilul de la balta putea sa-mi spuna ca daca vreau in balta mare se poate, si pretul. La intrebarea mea mi-a spus clar ca balta mare e pentru abonamente, de aici am tras concluzia ca nu se poate decat in anumite conditii si nu am insistat. E drept ca nu cunosc regulamentul decat in mare ..ce trebuie sa eliberez si ce dotari am nevoie , este exact ce ma intereseaza,pretul si daca am voie sau nu sa pescuiesc mi-l putea spune si cineva de acolo, nu era un deranj asa de mare, mai ales daca vrei sa incasezi un ban mai substantial, si daca omul te intreaba, inseamna ca are si potential financiar, aveam la mine atat eu cat si fratele meu bani suficienti sa pescuim amandoi si in balta mare....(120 acum am vazut). Ca nu am citit regulamentul decat in parte , e adevarat, dar asta nu inseamna ca vorbesc aiurea...vorbesc pe ce stiu si ce mi se spune..unde nu stiu nu ma bag...am si eu vreo 56 de ani si am pretentii de la mine.

5. Evident ca fiecare balta are frumusetea ei, de aceea fugim de multe ori de acasa si dam si ultimul banut pe scule ,momeli , benzina, si altele alte cheltuieli colaterale,ca sa ne bucuram de frumusetea si linistea oferita numai de o partida de pescuit in conditii civilizate pe un lac sau o balta frumoasa. Din pacate viata asta, care-i ca o scara de cotet de gaini ....scurta si plina de c.... nu prea ne mai ofera timpul necesar unor asemenea momente inegalabile...dar asta este . Cand se poate se poate ..cand nu ..ne uitam la poze.

Asa ca dle Georgica nu fii suparat pe mine..lasa Magura 9.... pescuitul la dvs "la patrat" - am dat cu o singura scurta de 7m, scoateam inca una dar pe ponton nu ai unde sa infigi suportii - a fost o super distractie foarte gustoasa... pacat ca nu am putut sta mai mult. Laughing.
Inchidem aici acest subiect si sa fim sanatosi, poate ne'om cunoaste si personal....venim si la una de 120...

O saptamana cat mai eleganta va doresc si mai ales bafta la bani.

Cu stima,

Florin Cristea
Sus
giovanni

Data înscrierii: 20/Apr/2011

MesajTrimis: Tue Jun 26, 2012 4:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o intrebare. Daca retin bine, in anul anterior trebuia sa ne anuntam prezenta la Cercani din timp pe forum. Este in vigoare aceeasi conditie si pentru anul acesta ?

As vrea sa merg in data de 10 iulie la o partida de pescuit cu niste prieteni pe Greaca-Cercani si vroiam sa stiu conditiile. Ei au sau urmeaza sa isi faca abonament. Eu prefer cu taxa si retinere la 12h.

Multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FLORIN CRISTEA

MesajTrimis: Tue Jun 26, 2012 4:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cel mai bine este sa-l intrebati pe domnul George...ii gasiti numarul de telefon pe site-ul baltii www.greaca-cercani.ro.
Sau luati legatura cu "mr marinel". Exista ceva intelegeri dar nu stiu exact .
Dl George este cel mai in masura sa va dea relatii clare.
- balta mare Greaca- Cercani cu 25lei / 12h,
- patrat APS Greaca- Cercani cu 40 lei / 12h.
Dar trebuie vorbit inainte ca sa nu existe neintelegeri.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Greaca Cercani Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum