www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

cercani,balta buna de crap
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Greaca Cercani
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
marian_i

Data înscrierii: 12/May/2008

MesajTrimis: Tue Jul 14, 2009 6:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vinturache Mihai a scris:
Din nou a fost acolo un grup de pescari care au incercat sa-l fure pe George. Baietii lui George au gasit 80 kg de peste dosit peste tot. Prin husele unditelor, in genti, in galeti, in pungile cu haine, in orice loc unde incapea un crap. 80 de kg !!!
urat! foarte urat Sad iata si unul dintre motivele pentru care administratorii introduc regulamente aberante. daca nu sunt de acord cu taxa si regulamentul, pur si simplu nu merg sa pescuiesc la acea balta; nu merg pe ideea: lasa, dom'le, ca mai bag eu cativa crapi pe manecile de la geaca, cativa in lada frigorifica...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mikcutu

Data înscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Mon Oct 26, 2009 2:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu: 9-10 bucati cu greutati intre 1,5 si 3 kg la boilies home made. Dintre care 1 de 2 kg la undita. A tras mai bine dupa amiaza, dupa ora 12.
Un prieten: 5-6 bucati dintre care 1 la shefield la lanseta de clean Laughing

Maxima a fost de 5 Kg luat de prietenul meu dupa ce in stanga noastra a fost luat unul la 11,5 Kg.
Vinturache Mihai

Data înscrierii: 20/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon Oct 26, 2009 4:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Micutule, spune-mi pe unde ai stat?
Eu ultima data am avut rezultate slabe, dar le-am pus pe seama faptului ca pe o parte a lacului era concurs. (cei de la Fan Courier). Probabil ca pestii au simtit presiunea de pe balta.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mikcutu

MesajTrimis: Mon Oct 26, 2009 4:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aproape de cabana lui George, in dreptul casutei nr. 3...parca
...sau era un afis cu cupa APS, editia 3-a.... Rolling Eyes Rolling Eyes nu mai stiu

uite aici: 44 07 53,03/26 20 01,42

de dimineata am luat la undita iar dupa amiaza am inceput sa iau departe cca. 80-90m
rumburakk

Data înscrierii: 25/Jan/2008
Locație: ploiesti

MesajTrimis: Mon Oct 26, 2009 10:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mikcutu a scris:
Eu: 9-10 bucati cu greutati intre 1,5 si 3 kg la boilies home made. Dintre care 1 de 2 kg la undita. A tras mai bine dupa amiaza, dupa ora 12.
Un prieten: 5-6 bucati dintre care 1 la shefield la lanseta de clean Laughing

Maxima a fost de 5 Kg luat de prietenul meu dupa ce in stanga noastra a fost luat unul la 11,5 Kg.

Eu unul te cred dar totusi...pana la urma cati ai prins...9 sau 10, prietenul tau....5 sau 6 bucati?! Nu de alta ,da' ai fost sau nu la peste???
p.s. Sunt curios cum arata o lanseta de clean...eu unul nu stiam ca exista! Shocked
p.s. 2. ....sper sa nu te superi.... Wink

Daca curvele si prostii ar lumina.....Romania ar fi....Las Vegas!...In ultima vreme chiar este mai multa lumina....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mikcutu

MesajTrimis: Tue Oct 27, 2009 9:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing

Probabil te gandesti ca nu am cum sa nu stiu exact cati am prins avandu-i pe toti in juvelnic....
Am prins 2, i-am bagat in juvelnic iar pe restul ii eliberam imediat cum ii prindea/fotografiam...chiar nu mai stiu cati am eliberat. Serios.

La fel si prietenul meu.

...iar lansetele de clean sunt cele cu putere de aruncare de maxim 10g, lungi de maxim 2,4 - 2,7m
rumburakk

Data înscrierii: 25/Jan/2008
Locație: ploiesti

MesajTrimis: Tue Oct 27, 2009 9:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mikcutu a scris:
Laughing

Probabil te gandesti ca nu am cum sa nu stiu exact cati am prins avandu-i pe toti in juvelnic....
Am prins 2, i-am bagat in juvelnic iar pe restul ii eliberam imediat cum ii prindea/fotografiam...chiar nu mai stiu cati am eliberat. Serios.

La fel si prietenul meu.

...iar lansetele de clean sunt cele cu putere de aruncare de maxim 10g, lungi de maxim 2,4 - 2,7m

Hai sa fim seriosi...vad ca nu sti de gluma... Evil or Very Mad

Daca curvele si prostii ar lumina.....Romania ar fi....Las Vegas!...In ultima vreme chiar este mai multa lumina....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
sdaniel

Data înscrierii: 08/Dec/2008

MesajTrimis: Tue Nov 03, 2009 3:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ceva vesti de pe balta ? mai mananca , a mai scazut apa?as vrea sa fac o iesire scurta joi si nu as vrea sa bat drumul acela minunat de pomana Very Happy
Go 2Bill

Data înscrierii: 13/Dec/2007

MesajTrimis: Tue Nov 03, 2009 3:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sdaniel a scris:
Ceva vesti de pe balta ? mai mananca , a mai scazut apa?as vrea sa fac o iesire scurta joi si nu as vrea sa bat drumul acela minunat de pomana Very Happy

Cât de curând, adică până mâine dimineață, o să ai vești calde Cool
sdaniel

MesajTrimis: Tue Nov 03, 2009 3:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Go 2Bill a scris:
sdaniel a scris:

Astept cu nerabdare Very Happy .
mosharu'

Data înscrierii: 08/Jul/2009

MesajTrimis: Tue Nov 03, 2009 4:04 pm    Titlul subiectului: . Răspunde cu citat (quote)

sdaniel a scris:

hai pe sambata un 24 ore, ce zici?
0721382528
Sus
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Wed Nov 04, 2009 9:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apa este in acelasi stadiu. De mancat, mananca de la cine stie. Wink
Go 2Bill

Data înscrierii: 13/Dec/2007

MesajTrimis: Wed Nov 04, 2009 9:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sdaniel a scris:
Go 2Bill a scris:
sdaniel a scris:

Direct de la sursă, George Mihăilă : oricând ești așteptat cu plăcere. Un telefon înainte, nu strică.
Apa este tot așa, cum o ști. Este posibil ca timpul să-l fi "înămolit" puțin, așa că nu se poate ști cu certitudine dacă se prinde sau nu pește, întrucât nu s-a mai pescuit din cauza timpului nefavorabil. De joi se anunță creșteri de temperaturi, așa că pot crește și speranțele Laughing Dacă ești pescar, ești sportiv, atunci sigur ești Pescar Sportiv și o pescuială la Cercani te va încânta. Lansete zbuciumate!

Ultima modificare efectuată de către Go 2Bill la Wed Nov 04, 2009 9:55 am, modificat de 1 dată în total
Sus
sdaniel

MesajTrimis: Wed Nov 04, 2009 10:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Go 2Bill a scris:
sdaniel a scris:
Go 2Bill a scris:
sdaniel a scris:

Direct de la sursă, George Mihăilă : oricând ești așteptat cu plăcere. Un telefon înainte, nu strică.
Apa este tot așa, cum o ști. Este posibil ca timpul să-l fi "înămolit" puțin, așa că nu se poate ști cu certitudine dacă se prinde sau nu pește, întrucât nu s-a mai pescuit din cauza timpului nefavorabil. De joi se anunță creșteri de temperaturi, așa că pot crește și speranțele Laughing Dacă ești pescar, ești sportiv, atunci sigur ești Pescar Sportiv și o pescuială la Cercani te va încânta. Lansete zbuciumate!

Urmarind prognoza meteo am ales ziua de joi .

Noroiul nu ar fi o problema Very Happy .
Multumesc pentru informatii .
sdaniel

MesajTrimis: Wed Nov 04, 2009 10:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

george tomescu a scris:
Apa este in acelasi stadiu. De mancat, mananca de la cine stie. Wink

Le cunosc "tabieturile" Very Happy , acum ma rog sa le dea Dumnezeu pestilor putina forta sa miste 1 cm swingerul , pentru ca la ultima partida facuta acum 2 sapt cand inca era placut afara ,am gasit 3 pesti agatati Laughing
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Greaca Cercani Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Următoare
Pagina 10 din 12

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum