www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

cercani,balta buna de crap
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Greaca Cercani
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Wed Nov 04, 2009 12:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sdaniel a scris:

Le cunosc "tabieturile" Very Happy , acum ma rog sa le dea Dumnezeu pestilor putina forta sa miste 1 cm swingerul , pentru ca la ultima partida facuta acum 2 sapt cand inca era placut afara ,am gasit 3 pesti agatati Laughing

Fir intins!
fish bone

Data înscrierii: 15/Jun/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Wed Nov 04, 2009 2:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca eu am fost ultimul acolo, pe 31 0ct ( si singurul pe balta)
Am ales sa-mi petrec astfel ziua de nastere, dar nu a iesit cum am dorit.
Apa foarte scazuta, temperaturi putin peste 0 C, vant puternic, drum impracticabil pana la locul meu obisnuit, timp de pescuit: 6 ore, 5 lansete.
Rezultat: 0 (pentru prima oara de cand merg pe Cercani)
Partea cea mai rea: Peste la 'coltul rusinii' nu mai exista si nici la congelator cum intelesesem initial. Ma asteptau musafirii cu peste acasa si a trebuit sa improvizez cu ceva cotlete cumparate de pe drum.
Dar, cum eu sunt amator, presupun ca cei care doresc sa ajunga acolo vor sti sa scoata pestele la mal.
Apropos, am avut un drill puternic, cand de suparare si inghetat fiind, am aruncat pe malul celalalt. A fost super palpitant sa-mi recuperez linia intacta din balarii......

Fir intins....

cash&eat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bebby1980

Data înscrierii: 23/Mar/2008

MesajTrimis: Sat Nov 07, 2009 10:45 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ceva noutati de pe balta? daca tine vremea cu noi, sambata as vrea sa fac o ultima iesire pe anul asta (eu sper sa nu fie chiar ultima Razz Razz ). am mai fost pe balta si am avut ceva rezultate (a se intelege ca mi-am prins peste cele 5 kg de retinut), dar niste ponturi nu m-ar deranja
Sus
bebby1980

MesajTrimis: Thu Nov 19, 2009 10:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna seara. cine imi poate da si mie numarul de telefon al dl george mihaila de la cercani. as vrea sa merg sambata si vreau sa iau legatura cu dansul inainte. multumiri anticipate.
Sus
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Thu Nov 19, 2009 11:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bebby1980 a scris:
buna seara. cine imi poate da si mie numarul de telefon al dl george mihaila de la cercani. as vrea sa merg sambata si vreau sa iau legatura cu dansul inainte. multumiri anticipate.

Uitate pe MP.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
bebby1980

MesajTrimis: Fri Nov 20, 2009 6:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multumesc.
Sus
ciobe

Data înscrierii: 19/May/2010

MesajTrimis: Sat Jun 19, 2010 8:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am fost astazi 19.06 pe greaca, am prins 1 bucata la 2 kg si multa multa ciortanica sub 1 kg eliberata.... in rest sareau ca nebunii si nu pareau a fi la bataie , apa era fiarta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mmarian

Data înscrierii: 21/Jun/2010

MesajTrimis: Tue Jun 22, 2010 7:35 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu am fost pe 19 pe greaca si am stat pana a doua zi, am avut 4 ratari, dupa care am prins un romanesc de 7.02 kg, o salonta de 3.5, o salonta de 3.7 kg, o salonta de 3.65, o salonta de 3.72, un romanesc la 2 kg.
I-am enumerat exact in ordinea prinderii.
De caras nu mai vorbesc ca a mers la undita si lanseta ca niciodata.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Tue Jun 22, 2010 9:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu am fost de sambata pana duminica. Desi pestele nu a mancat ca alte dati, tot m-au "vizitat" 7 crapi cu greutati intre 1,5 Kg si 4 Kg.
Nu am pescuit decat la boilies.
Sionut

MesajTrimis: Tue Jun 22, 2010 2:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si o veste buna pt. pescarii ce frecventeaza aceasta balta. Drumul prin Hotarele a fost terminat de astfaltat.
ciobe

Data înscrierii: 19/May/2010

MesajTrimis: Fri Jun 25, 2010 1:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am postat aici si ceva poze cu balta pentru cei care nu stiu cum arata:
http://www.topbalti.ro/locatie-de-pescuit/603/Greaca---Cercani.aspx#slideshow2
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007

MesajTrimis: Fri Jun 25, 2010 2:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ciobe a scris:
Am postat aici si ceva poze cu balta pentru cei care nu stiu cum arata:
http://www.topbalti.ro/locatie-de-pescuit/603/Greaca---Cercani.aspx#slideshow2

Din pacate datorita "mentalitati" pescarilor pe Greaca -Cercani nu se mai pescuieste, decit daca te cunoaste patronul sau esti membru APS si obtii un talon de pescuit "gratuit" de la cei din CD-APS.
Nu cred ca Romanul va intelege curind ca trebuie sa respecte anumite reguli,deci ce e bun tine putin din cauza noastra a pescarilor.
Balta ramine deschisa circuitului competitional si concursurilor de crap.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Sionut

MesajTrimis: Mon Aug 02, 2010 10:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am fost ieri intro partida scurta de dimineata pana dupa amiaza. Foarte obositor pentru mine, fiind prezent cu tot familionul (cred ca si-a dat seama toata balta de acest lucru, noroc cu vecinii intelegatori).
Am pescuit cu 2 lansete pt. crap si 2 lansete de caras (la ultima partida cineva prindea cu 2 lansete carasi frumosi) stil la care nu mai pescuisem de cativa ani.
Daca cele de crap si-au facut datoria (9 bucati intre 1,5 Kg si cel mai mare o salonta cam la 5 kg) cu carasul am cam dat-o in bara . Dupa un inceput promitator cu cativa carasi cred ca datorita nadei (Benzar Crap-Caras cu aditivul de la aceeasi firma) mi-a intrat valul de ciortanica mica si in final am terminat cu 6 carasi si nenumarati ciortani.

O partida frumoasa zic eu si ff. intensa (baga rama , scoate pestele, schimba acul, voia aia doi nu mai faceti galagie, etc etc etc).

Balta si administratia ca de obicei, foarte BUNE !
laurentiub

Data înscrierii: 19/Apr/2010

MesajTrimis: Mon Aug 02, 2010 3:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In ce zona a baltii ai fost Ionut ?
Si eu am fost ieri
Sionut

MesajTrimis: Mon Aug 02, 2010 3:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar in dreptul parcarii .Standul lui Bogdan Adrian daca-l stii, e inconjurat complet cu gard si are casuta intr-o parte.
Tu unde ai fost si ce rezultate ai avut ?
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Greaca Cercani Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Următoare
Pagina 11 din 12

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum