www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

cercani,balta buna de crap
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Greaca Cercani
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
laurentiub

Data înscrierii: 19/Apr/2010
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon Aug 02, 2010 10:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am fost la umbrarul 5 cum intri pe balta, cel de langa primul gard.
am avut un cort maro instalat, daca l-ai vazut duminica dimineata.
am prins cativa ciortani sub 2kg.
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Tue Aug 03, 2010 9:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acolo trebuie sa pescuiesti in linia malului cum iti vine din stanga, aprox. 100 m. O lanseta poti sa o dai si in malul pe care stai foarte aproape, 10m de mal, lateral in fata case din dreapta, ambele repere sunt luate cu fata spre balta.
Cu ce ai pescuit ?
laurentiub

Data înscrierii: 19/Apr/2010
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Tue Aug 03, 2010 10:30 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am pescuit la 90m. Am nadit cu solubile 1016 si mhlm. Pe firul de par am pus 2 bile de 18 home made sau 2 solubile 1016. Mai toti pestii i-am prins la cele facute de mine.
Sionut

MesajTrimis: Mon Aug 09, 2010 10:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@Marinele,
ce-ai facut ?
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Mon Aug 09, 2010 12:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce am facut?
Am fost carasar.

Am pescuit duminica 08 august de la ora 6 pana la ora 15 locul dreapata standului lui bogdan umbrarul alb. Un loc super bun pe canicula are umbra.
- 2 lansete pentru caras forfac cu 2 carlige nr 8 nada speciala numai pentru caras momeala in carlig viermi cu un pufi mic aroma vanilie. Rezultat 5 Kg de caras retinut si ciortanica la 800-1kg fara numar eliberata imediat.
-2 lansete pentru crap montura cu fir de par cu un sigur ac pb 90g in linie. pe firul de par bile s&o de 18. Am nadit cu acelas tip de bile intregi sau taiate pe din 2 agatate cu solubil de montura. rezultata 2 ciortani unul 2,5 si altul de 4.

Pentru crap neaparat partida de 2 zile. In standul de linga mine dreapta s-a prins in noapte de sambata spre duminica un crap de 16 kg iar duminica pe la ora 14 unul de 13kg am ajutat la minciog si cantar.

E prapad cu ciortanica trage asa de puternic si e asa de bataioasa de zici ca ai monstru in lansetele usoare de caras distractie la maxim.

Multumesc si eu pe aceasta cale lui George pentru ceeace face ca noi pescari sa avem partide reusite de pescuit.

marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886

Ultima modificare efectuată de către mr marinel la Fri Aug 20, 2010 12:42 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mikcutu

Data înscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Fri Aug 20, 2010 8:32 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar cu carasii nu aveti poze?
mr marinel

MesajTrimis: Fri Aug 20, 2010 12:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am avut niciunul mai mare de Kg asa ca nu au prezentat interes pentru sedinta foto in schimb au fost excelenti la tigaie cu usturoi si rosii prajite.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mikcutu

Data înscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Fri Aug 20, 2010 2:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar cat de mari au fost?

Va intreb pentru ca din pacate de cate ori am fost acolo nu am vazut la nimeni caras - nici macar unul, chiar si la cei care aveau cate o undita in apa. Acum, nu oi fi eu miezul pescarilor dar chiar nimeni sa nu prinda caras...nici macat unul...?!
mr marinel

MesajTrimis: Fri Aug 20, 2010 2:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine da dupa crap, crap prinde si din cand in cand cate un carasoi. Asta daca dai cu solbile sau cu bile mai mici de 18.

Daca dai dupa caras va intra multaaaaaaaaa ciortanica si caras. Nada trebuie sa fie simpla fara pretentii cu momeala vierme si pufii cu vanilie. Fara rama fara porumb si nu prea dulce. La varga in special dimineata si seara caras momela vierme nada simpla cu miroase vanilie.

PS Trage ciortanica de iti sare lanseta de pe cracan.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
Sionut

MesajTrimis: Wed Sep 01, 2010 4:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super partida am avut impreuna cu prietenul Gabi Calota de luni pana marti spre seara. Nenumarati intre 1-4 Kg, le-am pierdut numarul, 3 bucati intre 6 si 8 kg si premiul cel mare 3 bucati Over10, unu de 10,5 kg, unu de 12 kg si premiul cel mare o oglinda de 13,5 kg. Acest peste a fost filmat si de echipa de la Mincinosii. Restul aspectelor la fel cum le stiti la Greaca .
Cateva poze :

sdaniel

Data înscrierii: 08/Dec/2008

MesajTrimis: Tue Sep 07, 2010 10:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vineri-duminica am fost la greaca , am pescuit pe standul zis si "la Vali" .

Am pescuit cu bile Frankfurter de 20mm , cate 2 bile pe firul de par , carlige nr 2-4 .
Am avut 8 trasaturi de peste mare , am apreciat eu ..peste 10 kg , si am pus pe saltea doar 5 . Am prins foarte multi si de 2-3-4 kg , nu le-am tinut nr .
Din pacate nu am avut cantar ,dar cu ajutorul lui George am cantarit o salonta , a avut fix 12 kg .

Felicitari George pentru balta !!!! am sa revin cu placere .

Daca ma ajuta cineva , pun si poze .
sdaniel

MesajTrimis: Tue Sep 07, 2010 10:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sdaniel

MesajTrimis: Tue Sep 21, 2010 2:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ultima modificare efectuată de către sdaniel la Thu Sep 23, 2010 3:22 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sdaniel

MesajTrimis: Tue Sep 21, 2010 2:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Partida 24 h , tot la vali .

bile fierte de 22 .

Fir intins!
mmarian

Data înscrierii: 21/Jun/2010

MesajTrimis: Sat Sep 25, 2010 1:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un lucru e cert, balta Cercani merge in directia cea buna.
Nu a fost partida in care sa nu plec multumit.

Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Greaca Cercani Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Pagina 12 din 12

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum