www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

CD**APS - Crunta dezamagire
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Arhiva
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mihai Straulescu

Data înscrierii: 12/Dec/2007

MesajTrimis: Tue Jun 02, 2009 11:00 am    Titlul subiectului: CD**APS - Crunta dezamagire Răspunde cu citat (quote)

Inainte de a imi expune parerile, vreau sa spun ca am cunoscut cativa membrii din staff-ul APS. Toti acesti oameni mi-au lasat cea mai buna impresie posibila. Unitar, sunt niste oameni cu adevarat deosebiti.
Asociatia Pescar Sportiv am vazut-o ca un refugiu, ca pe o familie. A cui familie, nu mi-am pus niciodata problema. Am auzit o gramada de pareri contra activitatii acestei asociatii dar intotdeauna am reprimat tot ce in mintea mea putea leza convingerile de pana acum.
Am apreciat efortul membrilor de a te scuti de drumul pana la punctele de frontiera si a altor implicari de gen.
Am adus cat de multi platitori de permise am putut si m-am gandit la altceva cand imi venea in cap o idee de genul -- Nu e cam scumpa diferenta intre ANPA 30 Ron si Aps 70 Ron? 70 lei? Dar hai, ca e APS...
Dar fratilor, sa organizezi doua ecologizari iar asociatia sa taca cu nerusinare, netrimitand nici macar un singur reprezentant? Sa faci doua ecologizari anuntate cu surle si trambite iar ei sa nu iti dea nici macar un sac de gunoi? Un sul de saci, zece la numar, costa 7 lei, iar voi nu ati fost in stare sa trimiteti un sac???
Ati inceput sa va dati cu baietii destepti? De acolo vin banii? Ati renuntat la actiunile caritabile? Sau, daca le faceti, le faceti doar de ochii lumii? Efortul vostru, ca arbitrii veritabili (jos palaria) ce sunteti, se limteaza doar acolo unde va vede lumea? Sau va era teama ca nu ar fi avut cine sa va deconteze transportul?
Crunta dezamagire!
Multumesc unora dintre membrii asociatiei pentru momentele frumoase si serviciile pe care mi le-au facut. Un Gabi Calota, un Jean, un Mitrea, niste oameni deosebiti care au stiut sa isi castige respectul celorlalti si al meu.
Asociatia insa, tinde sa devina SRL. Un SRL si nimic mai mult....
Cu deosebita consideratie,
Mihai Straulescu

Ultima modificare efectuată de către Mihai Straulescu la Tue Jun 02, 2009 12:45 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
valic

Data înscrierii: 19/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Tue Jun 02, 2009 11:04 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa inteleg ca te-ai suparat pe toti membrii APS ? !!!!! doar pe cei trei enumerati de tine NU ?!!!
Pai noi cu ce am gresit ? !
coff.valeriu@yahoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mihai Straulescu

MesajTrimis: Tue Jun 02, 2009 11:15 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vali, sunt convins ca ai inteles exact ce am vrut sa spun! Nu mai au rost alte explicatii, continuam activitatea pe acest forum ca si pana acum...Dar doar pe forum!
Sus
valic

MesajTrimis: Tue Jun 02, 2009 11:25 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mihai, Pe cuvant ca nu am inteles ........... sincer.
Da niste detalii pe privat.

Cele bune.
coff.valeriu@yahoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mikcutu

Data înscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Tue Jun 02, 2009 11:39 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred ca am inteles.
Probabil colegul Mihai este deranjat de faptul ca APS-ul, ca persoana juridica, nu a sponsorizat/sustinut cu nimic cele 2 actiuni de ecologizare.

Tot eu, imi dau cu parerea: cred ca APS-ul si-a facut impartirea fondurilor conform cu planul de actiuni deja stabilite. Acum, probabil se va aduce in discutie faptul ca nu toate actiunile APS-ului s-au materializat si...ce s-a facut cu banii alocati lor si la ce actiune se reporteaza, etc.

Sunt convins ca se va explica aceasta "tacere" a APS-ului...
Geo

Data înscrierii: 15/Feb/2008
Locație: București

MesajTrimis: Tue Jun 02, 2009 11:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Valică, nu ești singurul care nu înțelege. Iar explicațiile, dacă va dori să le ofere, trebuiesc date aici, nu pe privat.

Mihai, din câte îmi aduc aminte în primăvara asta ai organizat (cinste ție) o ecologizare la Oltenița, cu participarea multor membri APS (cinste lor).
Nu știu exact care a fost implicarea APS (ca asociație) în acea acțiune, dar printre membri APS care au participat nu îmi aduc aminte să fi fost vreunul din numele pomenite de tine mai sus.
Poate nu îmi aduc eu bine aminte, dar parcă nici oameni de la alte asociații/cluburi parcă nu au fost atunci (îmi cer scuze dacă mă înșel).

Sau acțiunea aia "nu se pune" și noi (cei nenominalizați de tine) trebuie să primim reproșurile (zic eu) neîntemeiate ??
mistrie
Site Admin

Data înscrierii: 12/May/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Tue Jun 02, 2009 11:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am fost pe cheltuiala noastra si acum ne baga la pachet. ce sa zic...
http://www.youtube.com/mistrie4u
http://www.facebook.com/AsociatiaPescarSportiv
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
valic

MesajTrimis: Tue Jun 02, 2009 12:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Geo, m-ai luminat, ce prost pot sa fiu bre........ sa nu ma prind........!!!!!
Eu cred ca tocmai cei nominalizati trebuiau sa fie intrebati ...............
Ca ei sunt CD al APS, noi doar membri cotizanti (pulimea, cum zice unii) ........ corect ?

Bagati baieti.
coff.valeriu@yahoo.com
Sus
Mihai Straulescu

MesajTrimis: Tue Jun 02, 2009 12:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La actiunea de la Oltenita au participat persoane de pe acest forum, posesori ai permisului de pescuit, simpli membri, ca si mine. Toate aceste persoane au fost pe cheltuiala lor si au facut niste lucruri cu adevarat extraordinare.
Pentru toti colegii de pe acest forum, toti oamenii cu care am vorbit, cu care am fost la Oltenita si nu numai, pentru toti cei care nu au fost dar au participat financiar si nu numai, pentru voi toti, tot respectul si consideratia. Fara voi nimic nu s-ar fi putut intampla.
Reactia negativa se adreseaza strict staff-ului APS ca intreg, nu membrilor ei cotizanti. Staff care nici la Oltenita si nici la Ara nu a trimis nici macar un reprezentant. Nici macar un sac de punga. Nimic!
Imi cer scuze colegilor, nu este un afront lor, cei care au fost si sunt permanent prezenti. Incercati sa vedeti exact sensul cuvintelor mele.
Iar pentru cei ce m-ati ajutat acolo, la Oltenita, inca o data, primiti salutarile mele cele mai sincere. Fara voi, nimic nu s-ar fi putut intampla!
Si acesta a fost doar inceputul. In fiecare an voi organiza la deschidere alte actiuni, total non-profit, din ce in ce mai virulente. Si sper sa fim din nou acolo, impreuna....
Sus
Geo

MesajTrimis: Tue Jun 02, 2009 12:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Și revin la ce postai în 07 Aprilie:

Mihai Straulescu a scris:
Baieti, am aparut in Avp.
Suntem tari!

Și iarăși (sper să mai meragă link-ul):

[quote="mikcutu"]
valic

MesajTrimis: Tue Jun 02, 2009 12:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mihai Straulescu a scris:
La actiunea de la Oltenita au participat persoane de pe acest forum, posesori ai permisului de pescuit, simpli membri, ca si mine. Toate aceste persoane au fost pe cheltuiala lor si au facut niste lucruri cu adevarat extraordinare.
Pentru toti colegii de pe acest forum, toti oamenii cu care am vorbit, cu care am fost la Oltenita si nu numai, pentru toti cei care nu au fost dar au participat financiar si nu numai, pentru voi toti, tot respectul si consideratia. Fara voi nimic nu s-ar fi putut intampla.
Reactia negativa se adreseaza strict staff-ului APS ca intreg, nu membrilor ei cotizanti. Staff care nici la Oltenita si nici la Ara nu a trimis nici macar un reprezentant. Nici macar un sac de punga. Nimic!
Imi cer scuze colegilor, nu este un afront lor, cei care au fost si sunt permanent prezenti. Incercati sa vedeti exact sensul cuvintelor mele.
Iar pentru cei ce m-ati ajutat acolo, la Oltenita, inca o data, primiti salutarile mele cele mai sincere. Fara voi, nimic nu s-ar fi putut intampla!
Si acesta a fost doar inceputul. In fiecare an voi organiza la deschidere alte actiuni, total non-profit, din ce in ce mai virulente. Si sper sa fim din nou acolo, impreuna....

Mihaitza frate, te cam contrazici singurel bre, cei TREI nominalizati de tine sunt chiar CD al APS (a se citi MV SRL, cine pricepe, pricepe).

Cele bune.
coff.valeriu@yahoo.com
Sus
cezar dan chioibasu

Data înscrierii: 06/Dec/2007

MesajTrimis: Tue Jun 02, 2009 12:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@ Mihai

Te felicit pentru initiativa, implicare si pentru foarte minutioasa organizare. La prima actiune pe care ai organizat-o, au participat, cum bine stii, vreo 10-12 forumisti de pe aici. Retine insa ca fiecare s-a reprezentat pe sine insusi, nu APS-ul.
Acum, actiunea ta a coincis cu altele (printre care si cea cu copiii orfani de la Izvoarele-Chiriacu), probabil si cu arbitraje, concursuri etc. si daca vroiai sa ai participare oficiala trebuia sa discuti inainte cu presedintele sau cu altcineva din CD APS.
Daca erau de acord, "strigau adunarea", daca nu...oricum nu interziceau cuiva sa participe.
Cat ma priveste pe mine, daca nu era treaba cu copiii aia necajiti, veneam si mai aduceam cativa amici. Dar asa, am ales sa ajut cu modestele mele mijloace actiunea aia facuta spre bucuria celor mici si amarati.
Geo

MesajTrimis: Tue Jun 02, 2009 12:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mihai,

În ce mă privește, oricând voi putea participa la acțiunile organizate de tine (ecologizări sau pescuieli) o voi face cu multă plăcere.
Am intervenit în discuție deoarece mi se părea nedrept ca reproșurile tale să se adreseze către toți membrii APS.
Mă bucur că ai făcut precizările necesare a clarifica lucrurile.
Mihai Straulescu

MesajTrimis: Tue Jun 02, 2009 12:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

valic a scris:
Bravo Geo, m-ai luminat, ce prost pot sa fiu bre........ sa nu ma prind........!!!!!
Eu cred ca tocmai cei nominalizati trebuiau sa fie intrebati ...............
Ca ei sunt CD al APS, noi doar membri cotizanti (pulimea, cum zice unii) ........ corect ?

Bagati baieti.

Da, pulimea....dar pulimea cotizanta!
Baieti, nu va suparati pe mine! Sunteti cu totii extraordinari, jos palaria! Dar pentru "administratorii bugetelor" nu gasesc scuze. Sa nu vina ei nici macar cu un sac de punga?!?!?!
Sus
valic

MesajTrimis: Tue Jun 02, 2009 12:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mihai,

Nu m-am suparat ca nu aveam de ce, ba din contra te felicit.
Dar cred ca esti un pic alaturi, vezi ce am scris (printre randuri).

Numa' bine.
coff.valeriu@yahoo.com
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Arhiva Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 1 din 6

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum