www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Discutii vizavi de inscrierea la Cupa APS editia a-IV-a

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Arhiva
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Vinturache Mihai

Data înscrierii: 20/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon Aug 31, 2009 10:11 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Ionute, n-ar putea puncta si somnii, ca i-am prins si la porumb si la boiles?

2. S-ar putea reformula prevederea refritoare la "Concurentul care este prins in drill la terminarea concursului..." , ca a fost o dezbatere lunga pe aceasta tema, stii foarte bine.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
clinci

Data înscrierii: 15/Mar/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mon Aug 31, 2009 10:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dak imi gasesc coechipier ma bag si eu pana atunci ... asteptam "TAXA"! Rolling Eyes
kitanu

Data înscrierii: 17/May/2009
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mon Aug 31, 2009 3:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ma bag si eu!!!!kitanu(e-pescar team)!!!si poate ma bag si la o braila separat!!!!! Laughing Laughing Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mosharu'

Data înscrierii: 08/Jul/2009

MesajTrimis: Mon Aug 31, 2009 5:19 pm    Titlul subiectului: . Răspunde cu citat (quote)

kitanu a scris:
ma bag si eu!!!!kitanu(e-pescar team)!!!si poate ma bag si la o braila separat!!!!! Laughing Laughing Laughing

ma bag si eu la braila Twisted Evil Twisted Evil
0721382528
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FAE

Data înscrierii: 20/Feb/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Mon Aug 31, 2009 8:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy SALVE Very Happy
OK deci,Madaline i-ti iau "braila"...dar as vrea sa stam unul linga celalalt...asa nimeni nu are nimic de comentat...nu ca vreau sa zic ca se va minari vru-n peste dar este mai bine... Mr. Green ptr. tine.
Wink SA TRAITI MULT MAI BINE Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
madalin
Vizitator

MesajTrimis: Mon Aug 31, 2009 9:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Madalin Dirla - Urdarea Ionut - CARP ZONE Laughing

P.S. Nea Matei ,pana acum suntem 2 echipe CZ dar mai vb. cu inca 2 echipe Laughing asa ca nu iti mai cauta partener cu masina degeaba Laughing Laughing Laughing !!!
Sus
madalin
Vizitator

MesajTrimis: Mon Aug 31, 2009 9:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FAE a scris:
OK deci,Madaline i-ti iau "braila"...dar as vrea sa stam unul linga celalalt...asa nimeni nu are nimic de comentat...nu ca vreau sa zic ca se va minari vru-n peste dar este mai bine... Mr. Green ptr. tine.

Si daca nu cadem unul langa celalalt,nu mai te bagi la braila?????
Sau iti pregatesti terenul sa o dai la suceala,ce treaba are una cu alta Laughing .
Te astept cu mare placere!!! Wink
Sus
FAE

Data înscrierii: 20/Feb/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Mon Aug 31, 2009 9:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si te tzine de-o braila si cu mine....?? dar o facem in afara concursului...!!! fiecare individual...(tu fara Mitranescu) ca atunci te-a scos el...
p.s.foarte bine ca ai trecut la swingere...acum ramine numai sa poti sa te bazezi pe ele... Laughing ,nici "IO nu am cine stie ce swingere...(clasicele "fox") dar m-a descurc destul de bine cu ele si pot spune ca sint chiar foarte multumit
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Petru Burian

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Tg-Mures

MesajTrimis: Tue Sep 01, 2009 5:18 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citesc, "presupunesc" si tot nu mi-e clar ce este o braila Shocked
Cine explica termnul Rolling Eyes
Paulletta

MesajTrimis: Tue Sep 01, 2009 6:28 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Petru Burian a scris:

"Braila" este termenul folosit de acei pescari care organizeaza intre ei un miniconcurs.
Se aduna "X" persoane care doresc sa participe, se stabileste suma care se pune la bataie,se stabilesc cateva reguli, si cel care prinde cel mai mult peste ia toti banii.
cezar dan chioibasu

Data înscrierii: 06/Dec/2007

MesajTrimis: Tue Sep 01, 2009 8:04 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Petru Burian a scris:

Dom'profesor, termenul "braila" provine din jocul numit barbut(foarte popular in anumite medii etnice si sociale) si reprezinta pariul pe care il face un chibitz (cu alt chibitz sau cu unul dintre jucatori) asupra castigatorului unei unei manse sau al jocului in sine.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Petru Burian

Locație: Tg-Mures

MesajTrimis: Tue Sep 01, 2009 8:29 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cezar dan chioibasu a scris:
Dom'profesor, termenul "braila" provine din jocul numit barbut(foarte popular in anumite medii etnice si sociale) si reprezinta pariul pe care il face un chibitz (cu alt chibitz sau cu unul dintre jucatori) asupra castigatorului unei unei manse sau al jocului in sine.

Ambilor multumiri Very Happy de barbut stiu, iar braila o cam banuiam Very Happy
Mult noroc amatorilor Very Happy Very Happy Very Happy
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Arhiva Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum